30/09/12 WOYZECK/WOZZECK

Barbara Wysocka z dramaturgiem Koenem Tachelet, kompozytorem Janem Duszyńskim, aktorami Münchner Kammerspiele, śpiewakiem Tobiasem Hagge, oraz trójką instrumentalistów, przeprowadza eksperyment połączenia tekstu Büchnera z muzyką Berga, gry aktorskiej ze śpiewem operowym, w przestrzeni zalanej wodą ustawia instrumenty muzyczne, oferując publiczności fascynującą układankę bez instrukcji obsługi.

Woyzeck/Wozzeck wg Georga Büchnera i Albana Berga

Premiera 30 Września 2012 w Münchner Kammerspiele

08/05/12 pięć polskich mów odcinek pierwszy

"Pięć polskich mów" to długofalowy projekt badań artystycznych i naukowych Michała Zadary, w wyniku którego powstanie pięć zdarzeń teatralnych opartych na wybranych mowach wygłoszonych w Polsce w XX wieku. Razem stworzą one ciekawy przegląd polskich losów i postaw minionego stulecia. Pierwszy odcinek poświęcony będzie Przemówieniu Józefa Piłsudskiego wygłoszonym w Sali Malinowej Hotelu Bristol w dniu 3 lipca 1923 roku. "Pięć polskich mów" to publiczne laboratorium, badające możliwości przeniesienia mów z polityki i historii do teatru jako materiału artystycznego. Widzowie na tych spotkaniach nie dostaną gotowego produktu artystycznego, lecz będą mogli razem ze specjalistami zastanawiać się nad historycznym, społecznym i artystycznym wymiarem tych szczególnych tekstów z polskiej historii.

28/04/12 PREMIERA MEDEAMATERIAL

Premiera opery "Medeamaterial" Pascala Dusapina w reżyserii Barbary Wysockiej pod batutą Francka Ollu odbędzie się 28 kwietnia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. To współczesna wersja greckiego mitu o Argonautach, Jazonie i Medei. Opera została skomponowana przez francuskiego dyrygenta Pascala Dusapina w 1990 roku na podstawie dramatu współczesnego niemieckiego pisarza Heinera Muellera. To środkowa część tryptyku dramatycznego poświęconego postaci Medei - mitycznej czarodziejce z Kolchidy, która, porzucona przez Jazona, zabiła dwójkę ich dzieci i swoją następczynię u boku męża.

151413121110987 ... 1

Strona: