wszyscy byli odwróceni

Hłasko opowiada o polskich Żydach w Izraelu w latach pięćdziesiątych, tworząc fascynujący pejzaż losów ludzi, którzy w epoce po Zagładzie i przy narodzinach nowego państwa starają się poradzić sobie z własnym życiem. Jest to spojrzenie na losy polskich Żydów od zupełnie innej strony, przedstawione przez polskiego pisarza nie kojarzącego się stereotypowo z tematyką żydowską. Inscenizacja będzie niezwykle prosta: spektakl opierać się będzie na aktorach, tekście, starych magnetofonach i gramofonach, projekcjach wideo oraz jednym spadochronie. Aktorzy są jednocześnie operatorami świateł i instrumentalistami, obsługują całą znajdującą się na scenie maszynę inscenizacyjną.

22/06/2013 premiera filmu FREMDE FARBEN

9-12/06/2013 kinski w łodzi i w lublinie

Kinski przedstawił Jezusa jako jednego z „najodważniejszych, najbardziej wolnych, najnowocześniejszych spośród wszystkich ludzi, który woli dać się zmasakrować, niż żywcem zgnić wraz z innymi". Kinski wyrwał figurę Jezusa instytucjom władzy i przywrócił go kontrkulturze, przypominając nam, że Jezus nie chciał nigdy być sojusznikiem jakiejkolwiek władzy i przeciwstawiał się wszystkim stosunkom, w których człowiek jest poniżany, kategoryzowany, instrumentalizowany czy wykorzystywany. Aktorka Barbara Wysocka, perkusista Leszek Lorent i
gitarzysta Bartek Tyciński przypominają widzom, dlaczego ustatkowane społeczeństwo tak bardzo nie mogło znieść Jezusa i wolało go zabić, niż konfrontować się z jego słowami.

15 ... 10987654321

Strona: