23/05/2013 Szmytka/Zadara w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie

Muzycy nie są przejrzystym przewodnikiem myśli kompozytora do ucha słuchacza, tylko składają się z mięśni i kości. Opera nie jest przejrzystą instytucją, która serwuje widzom takie dzieła, jakie napiszą kompozytorzy, zainscenizują reżyserzy i zadyrygują dyrygenci. Jagoda Szmytka i Michał Zadara zmieniają operę i zabierają widzów w podróż po anatomii dźwięku, anatomii ciała i anatomii opery.

27,28/04/2013 kinski w warszawie

Kinski przedstawił Jezusa jako jednego z „najodważniejszych, najbardziej wolnych, najnowocześniejszych spośród wszystkich ludzi, który woli dać się zmasakrować, niż żywcem zgnić wraz z innymi. Kinski wyrwał figurę Jezusa instytucjom władzy i przywrócił go kontrkulturze, przypominając nam, że Jezus nie chciał nigdy być sojusznikiem jakiejkolwiek władzy i przeciwstawiał się wszystkim stosunkom, w których człowiek jest poniżany, kategoryzowany, instrumentalizowany czy wykorzystywany. Aktorka Barbara Wysocka, perkusista Leszek Lorent i
gitarzysta Bartek Tyciński przypominają widzom, dlaczego ustatkowane społeczeństwo tak bardzo nie mogło znieść Jezusa i wolało go zabić, niż konfrontować się z jego słowami.

marka radia kraków dla chopina bez fortepianu!!

3 głosy dla Chopina bez fortepianu - jeden dla wystawy Edwarda Dwurnika w Muzeum Narodowym. Jury pod przewodnictwem Justyny Nowickiej uhonorowało Marką Radia Kraków najciekawsze wydarzenie kulturalne marca... W magazynie Koło Kultury odbyła sie burzliwa dyskusja o kulturalnych wydarzeniach minionego miesiąca. Tym razem kandydatami do nagrody były spektakle "Poczet Królów Polskich" w Narodowym Starym Teatrze, "Chopin bez fortepianu" w Teatrze Słowackiego i "Niepokoje" wystawiane w Teatrze Nowym oraz wystawa Edwarda Dwurnika "Obłęd" w Muzeum Narodowym w Krakowie i nowe wystawy w Bunkrze Sztuki. Marka Radia Kraków to nagroda, której celem jest promowanie dobrej jakości i rekomendowanie wydarzeń oraz postaci ważnych, fascynujących, godnych zainteresowania.

15 ... 11109876543 ... 1

Strona: