26/01/2015 Lucia di Lammermoor

Inscenizacja "Lucii di Lammermoor" w reżyserii Wysockiej jest tematem filmu dokumentalnego 80-letniego dziś Alexandra Kluge, przyjaciela Adorno, który jest wymieniany obok Herzoga i Fassbindera jako jeden z najważniejszych niemieckich reżyserów XX wieku. - "Jestem głęboko dotknięty tą inscenizacją - mówił reżyser po obejrzeniu próby generalnej. - Obrazy stworzone przez Wysocką dotykają sedna dramatu, a akcja każe nam myśleć o najboleśniejszych, współczesnych problemach naszego świata". Film Alexandra Kluge będzie emitowany w maju przez niemiecką telewizję. Monachijska Staatsoper jest - wraz z Metropolitan Opera w Nowym Jorku - najbardziej prestiżową sceną operową świata. Wysocka jest trzecim polskim reżyserem, po Krzysztofie Warlikowskim i Grzegorzu Jarzynie, pracującym w tej instytucji.

Monachium. Barbara Wysocka reżyseruje w Bayerische Staatsoper.

26 stycznia odbędzie się premiera "Lucii di Lammermoor" G. Donizettiego w reżyserii Barbary Wysockiej. W partii tytułowej wystąpi światowej sławy sopranistka Diana Damrau, dyryguje Kirill Petrenko, dyrektor muzyczny monachijskiej sceny. Film dokumentalny na temat tego wydarzenia przygotowuje Alexander Kluge, legenda niemieckiej nowej fali. W swojej inscenizacji Wysocka lokuje akcję opery w połowie XX wieku w Ameryce. Pokazuje historię upadku klasy politycznej, która, chcąc umacniać swoją władzę, szerzy zniszczenie i doprowadza do własnego upadku

6/12/2014 CHOPIN BEZ FORTEPIANU W OPERZE NARODOWEJ

6 grudnia 2014 r. na specjalne zaproszenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Barbara Wysocka wykona "Chopina bez Fortepianu" z Orkiestrą Opery Narodowej pod batutą Bassema Akiki. W ciągu ostatnich kilku miesięcy "Chopin bez fortepianu" gościł na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce: Chopin i jego Europa w Warszawie, Boska Komedia w Krakowie, Kontrapunkt w Szczecinie (Grand Prix, nagroda aktorska dla Barbary Wysockiej oraz nagroda dla Centrali), Festiwal Prapremier w Bydgoszczy (Grand Prix), Konfrontacje w Lublinie, Festiwal Nowego Teatru w Rzeszowie (nagroda dla Barbary Wysockiej i Michała Zadary). W przyszłym roku spektakl zostanie wykonany w USA: w Filadelfii, w Bostonie i w Swarthmore.

15 ... 654321

Strona: