04/10/2014 GRAND PRIX FESTIWALU PRAPREMIER DLA CHOPINA BEZ FORTEPIANU

"Chopin bez fortepianu", teatralna wariacja na temat chopinowskich koncertów wygrywa Grand Prix XIII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Głośny spektakl Michała Zadary i Barbary Wysockiej pokonał siedem sztuk zgłoszonych do konkursu z całej Polski.

28,29/09/2014 Szapocznikow, Chopin i Centrala na Festiwalu Prapremier

CENTRALA NA FESTIWALU PRAPREMIER
Podczas bydgoskiego festiwalu CENTRALA zaprezentuje aż dwa tytuły - "Szapocznikow. Stan nieważkości/ no gravity..." Barbary Wysockiej (28 września o godz. 20.00) oraz "Chopina bez fortepianu" Michała Zadary (29 września o godz. 19.00).

16/09/2014 elementarz w nowym teatrze

Od 1910 roku „Elementarz" Mariana Falskiego jest pierwszą lekturą milionów dzieci uczących się pisać po polsku. Należy więc do ścisłego kanonu polskiej literatury, będąc jednym z niewielu dzieł, które znają prawie wszyscy ludzie mówiący po polsku, żyjący w rozproszeniu na całym świecie. Równocześnie, książka ta, pozostaje - jako podręcznik - niewidocznym a kluczowym składnikiem kultury.

Spektakl wprowadza najmłodszych widzów w fascynujący świat mowy i pisma, oswaja z literami i słowami, które służą jako drogowskazy. Towarzyszą bohaterom w podróży prowadzącej z pokoju Ali i jej psa Asa przez las, ciemną noc do olbrzymiego miasta, a w końcu nawet w kosmos. Bo każde dziecko, jeśli tylko mu pozwolimy marzyć, może stać się kosmonautą i latać aż do gwiazd.

15 ... 7654321

Strona: